اگر می خواهید یک وب سایت خوب، وبسایت دوستانه و کاربردی را سریع بسازید، باید یک پلت فرم را انتخاب کنید (همچنین به عنوان سیستم مدیریت محتوا شناخته می شود).

منظور من “سیستم مدیریت محتوا” چیست؟

خوب، در سال ۲۰۰۴ وقتی که من با توسعه وب شروع کردم، بیشتر سایت ها با استفاده از HTML (کد)، CSS و حتی فلش ساخته شده اند. این زمان زیادی را برای یادگیری گرفت و برای کارشناسی ارشد بسیار سخت بود.

به همین دلیل است که اکثر مردم هنوز فکر می کنند که یک وب سایت را از ابتدا ایجاد کند مشکل است یا نیاز به برنامه های زیادی دارد و مهارت های طراحی دارد اما این دیگر درست نیست. در سال ۲۰۱۷، سیستم های مدیریت محتوا (CMS) مانند وردپرس ایجاد یک وب سایت برای همه را در اختیار کاربران قرار داده است.

به سادگی، یک سیستم مدیریت محتوا (یا پلت فرم ساخت وب سایت) یک پلت فرم کاربر پسند برای ساخت وب سایت ها و مدیریت محتوای آنلاین خود است، به جای استفاده از یک دسته از صفحات HTML خسته.
محبوب ترین سایت های ساخت سایت در سال ۲۰۱۷

در آمار اخیر توسط W3Techs، وردپرس محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا (۵۵٪) و جوملا (۲۰٪) و دروپال (۱۱٪) است.
سهم بازار CMS
چگونه مردم وب سایت ها را ایجاد می کنند
به همین دلیل توصیه می کنم از وردپرس برای ساخت وب سایت خود استفاده کنید

وردپرس در مقابل HTML و CSS: یادگیری HTML از ابتدا می تواند ۶+ ماه داشته باشد، با این حال تنها CSS و PHP. داشتن دانش پایه ای از HTML می تواند به شما کمک کند که چیزها را سریعتر به دست آورید، اما اگر می خواهید یک یا دو روز یک وب سایت ایجاد کنید، یادگیری HTML یک گزینه قابل قبول نیست.

وردپرس در مقابل سازندگان وب سایت: سازندگان وب سایت گران هستند و اغلب بسیار محدود هستند. آنها برای وب سایت های یک صفحه خوب هستند، اما نه بیشتر.

وردپرس در مقابل جوملا / دروپال: دروپال یک پلتفرم بسیار قدرتمند است که با توسعه دهندگان وب و برنامه نویسان با تجربه آشنا است، اما با یک منحنی بسیار شسته و رفته یادگیری می شود که برای مبتدیان نامناسب است. جوملا شبیه به وردپرس است و برای فروشگاه های آنلاین عالی کار می کند، اما حداقل کمی از برنامه های کاربردی فنی نیاز دارید تا آن را به همان شیوه ای که می خواهید انجام دهید.

اگر می خواهید جزئیات بیشتری بگیرید، من یک مقایسه بسیار جامع بین وردپرس، جوملا و دروپال کردم.

اگر به دلایلی نمیخواهید سایتتان را با وردپرس ایجاد کنید، راهنمای من دروپال، جوملا و HTML5 را نیز بررسی کنید. همه آنها رایگان است برای استفاده.
اما برای مبتدیان، من به شدت پیشنهاد می کنم چسبیدن به وردپرس.

این ساده ترین پلتفورمی است که من تا به حال با آن کار کرده ام، اما آن را به اندازه کافی انعطاف پذیر برای متناسب با هر کس از صاحبان کسب و کار کوچک، و مترجمان آزاد هنرمندان خلاق و وبلاگ نویسان.
چیزهایی که باید قبل از مرحله بعدی انجام دهید

checklist یک پلت فرم برای ساخت وب سایت خود انتخاب کنید توصیه میکنم که وردپرس رایگان است و آسان برای درک آن است. در این راهنما، من به شما نشان خواهم داد که چگونه یک سایت را با استفاده از وردپرس نیز ایجاد کنید.

مرحله ۲: دریافت دامنه و میزبانی وب

مرحله ۲ ایجاد یک وب سایت برای اینکه وردپرس خود را (یا هر نوع وب سایت دیگر) تنظیم کنید، باید دو مورد را به دست آورید:

نام دامنه (آدرس وب مانند yoursitename.com)
میزبانی (سرویسی که سایت شما را به اینترنت متصل می کند)

پلت فرم وردپرس رایگان است، اما نام دامنه و میزبانی شما حدود ۳ تا ۵ دلار در ماه هزینه می شود. با این حال هزینه آن کمتر از یک قهوه است، بنابراین بانک آن را خراب نخواهد کرد.

مالکیت نام دامنه شما به مراتب حرفه ای تر از داشتن سایت شما در دامنه شخص دیگری است (مانند yourbusiness.my-free-website.com)، و همچنین فوق العاده مقرون به صرفه است.

علاوه بر این، داشتن میزبانی شما نیز باعث می شود که وبسایت شما سریعا بارگیری شود و برای ساعت ها در یک زمان نباشد (برای هر کسی که به صفحات شما مراجعه می کند بسیار مهم است).
کجا می توانم نام دامنه و میزبانی رایگان را دریافت کنم؟

آنها واقعا مقرون به صرفه هستند، دارای خدمات خوب مشتری هستند، و در حال حاضر در نام دامنه به صورت رایگان پرتاب می شوند – پس ارزش آن ها را بررسی می کند.

هنگامی که یک نام دامنه دریافت می کنید، شما همچنین یک حساب ایمیل شخصی خواهید داشت: you@yoursite.com – راه حرفه ای تر از یک آدرس عمومی یاهو یا یاهو.

در حال حاضر نام دامنه و میزبانی؟ به جلو بروید و به مرحله ۳ بروید، جایی که توضیح خواهم داد که چگونه می توانید وب سایت خود را تنظیم کنید.
مرحله ۱: به Bluehost.com بروید

به یاد داشته باشید: از آنجا که من خودم از Bluehost استفاده می کنم، برای تخفیف ویژه ای برای بازدید کنندگان WebsiteSetup.org مذاکره کردم (۶۷٪ OFF).

صفحه میزبانی میزبانی وب
مرحله ۲: طرح میزبانی وب را انتخاب کنید

هنگامی که روی “شروع به کار” در حال حاضر کلیک میکنید، به انتخاب یک صفحه میزبانی وب انتخاب میشوید.

من پیشتر رفتم و گزینه “اساسی” خود را انتخاب کردم که انتخاب خوبی برای وب سایت های جدید است. به علاوه، در حال حاضر آنها تخفیف خاصی از $ ۲٫۷۵ / mo (معمولا $ ۷٫۹۹ / mo)

برنامه های “plus” و “prime” عالی هستند، اما شما واقعا به تمام زنگ ها و سوت های اضافی آنها نیاز ندارید، مگر اینکه میلیون ها نفر از مردم هر روز سیل شما را در سایت قرار دهند.

صرفه جویی در پول نقد سخت خود را به دست آورده و انتخاب ارزان ترین بسته برای شروع با.

میزبانی وب خود را انتخاب کنید
مرحله ۳: یک نام دامنه را انتخاب کنید

به عنوان یک نقطه شروع آسان:

اگر شما در حال ایجاد یک وب سایت برای کسب و کار خود هستید، نام دامنه شما باید با نام شرکت شما مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال: YourCompanyName.com

اگر شما در حال برنامه ریزی برای ایجاد یک وب سایت برای خودتان هستید، سپس YourName.com می تواند یک گزینه عالی باشد.

برای این سایت (WebsiteSetup)، من SiteSetup.org را انتخاب کردم

نام دامنه معمولا با .com، .org یا .net پایان می یابد، اما در ماه های اخیر تعداد زیادی از پسوندهای دامنه (قسمت انتهایی آدرس وب مانند .com) بیرون آمده است، از جمله .agency to .pizza.

بهترین توصیه من؟ اجتناب از افزودنی های عجیب و غریب و رفتن با .com، .net یا .org، مگر اینکه آنها کاملا آنچه را که شما باید ارائه دهند توصیف کنید – و حتی پس از آن، ببینید آیا میتوانید نام مشترک بیشتری پیدا کنید.

اگر قبلا نام دامنه داشته اید، فقط آن را وارد کنید و روی “بعدی” در فرم “من یک نام دامنه” کلیک کنید.

اگر شما آماده نیستید که یک دامنه را درست از خفاش انتخاب کنید، می توانید آن را بعدا در تنظیم وبسایت خود انجام دهید.

اگر هم میخواید سایت تون رو ما طراحی کنید سفارش خود را در اینجا انجام دهید
ahvazdesign.com